Zagroda Korkoszów w Czarnej Górze, filia Muzeum Tatrzańskiego

Zagroda Korkoszów w Czarnej Górze, filia Muzeum Tatrzańskiego

Zagroda Korkoszów to filia Muzeum Tatrzańskiego. Wartość tego miejsca stanowi zarówno sam układ zabudowań będący przykładem drewnianej spiskiej zagrody, jak i ekspozycja etnograficzna znajdująca się wewnątrz. Zagroda należała do zamożnej chłopskiej rodziny Korkoszów, dlatego też aranżacja pomieszczeń i ich wyposażenie odzwierciedla bogate gospodarstwo spiskie z okresu międzywojennego. Odwiedzając muzeum, można zobaczyć, jak wyglądały dawne izby mieszkalne, a także budynki gospodarcze. Zagroda otwarta jest przez cały rok (od środy do niedzieli).