Bacówka na Polanie Sosny w Niedzicy

Bacówka na Polanie Sosny w Niedzicy

Bacówka prowadzona jest przez kolejne już pokolenia baców z rodziny Wojtyczka z Rzepisk. Bacowie: ojciec Józef i syn Stanisław hodują krowy, kozy i owce. Dzięki temu w okresie od maja do października w bacówkach można nabyć świeże, tradycyjne oscypki, ser, bundz owczy, korbacze, bryndzę, żętycę. Można też z pierwszej ręki dowiedzieć się wszystkiego na temat produkcji tych lokalnych przysmaków. Bacówki od lat przyciągają lokalnych mieszkańców i turystów.

Zdjęcia